Medelynas

Medelynas 497427, 6128608 (LKS-94)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

VĮ Kėdainių miškų urėdijos medelynas įkurtas 1931 m. Pasmilgio km., šalia Kėdainių miesto, Kėdainių g – jos teritorijoje. Šiuo metu medelynas išsidėstęs 28,9 ha plote ir urėdijoje tradiciškai vadinamas centriniu. Medelynas įsikūręs silpnai banguotoje Vidurio Lietuvos žemumoje, pakilusioje 48,7 metrus virš jūros lygio. Velėniniai glėjiški nujaurėję dirvožemiai, su lengvo priemolio podirviu, anksčiau yra buvę žemės ūkio naudmenos. Vidurio Lietuvai būdingas šios vietovės klimatas su pagrindiniais meteorologiniais faktoriais – vidutine metine oro temperatūra sausio mėn. – 5oC, liepos mėn. + 18oC ir 600 mm vidutiniu metiniu kritulių kiekiu – palankus sumedėjusiems augalams augti ir žiemoti.

med2

Centriniame medelyne 2005 m. buvo įrengta moderni laistymo sistema. Čia auginami sodmenys tiek miškų želdinimui, tiek miestų ir gyvenviečių želdynams bei įvairiems visuomenės poreikiams. 31,5 ha medelynų įrengta kitų g – jų teritorijose. Iš jų didžiausias plotas – 21,4 ha (padalintas į keturis laukus) įrengtas 1996 m. buvusios tarybinės kariuomenės raketinės bazės teritorijoje, Ąžuoloto g – jos, Šingalių miške. Tai sudaro galimybę naudoti pūdimus. Sideraliniai ir juodieji pūdymai leidžia turtinti dirvožemius organinėmis medžiagomis bei mažinti laukų piktžolėtumą. Medelynai teritorijoje kompaktiškai išdėstyti, išnaudoti kariškių gerai įrengti keliai. Visuose laukuose 2003 m. įrengta laistymo sistema.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Šiuose medelynuose auginami sodmenys tik miškams atkurti. Beveik visi sodmenys miškams atkurti ir įveisti auginami atvirame mineraliniame grunte lysvėse su atvira šaknų sistema. Toks sodmenų išauginimo būdas leidžia apsirūpinti įvairaus dydžio sodmenimis, kurie yra skirti, miškams atkurti derlingose augavietėse su gausia ir vešlia augmenija.
2016 m. urėdijos medelyne buvo auginama 2 mln. įvairių sodmenų.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mūsų medelyne galima įsigyti dekoratyvinių augalų su uždara šaknų sistema, t.y. įvairiuose puodeliuose ar vazonuose. Paklausą turi proginiai ąžuoliukai išauginti vazonuose. Tokius medelius galima sodinti ir augalų vegetacijos metu – su žaliuojančiais lapais.